036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
U našoj školi otvorena putujuća izložba “Anne Frank – Povijest za sadašnjost”

Putujuća izložba “Anne Frank – Povijest za sadašnjost” otvorena je danas u našoj školi. Na trideset dva panela, izložba donosi brojne detalje iz života židovske djevojčice i njene obitelji krajem Drugog svjetskog rata. Izložba je upotpunjena sa sedam lokalnih panela, koji govore o povijesti Bosne i Hercegovine tijekom i nakon Drugog svjetskog rata do danas, a koje su izradili stručnjaci iz Bosne i Hercegovine.

Izložba se realizira u okviru projekta “Historija, Istorija, Povijest – Lessons for Today” kojeg implementira Kuća Anne Frank iz Amstedama, u suradnji s Inicijativom mladih za ljudska prava u Bosni i Hercegovini i fondacijom Konrad Adenauer.

Posebnost izložbe je ta što posjetitelje kroz izložbu vodi posebno obučeni učenici iz naše škole odnosno vršnjački edukatori, prenoseći im znanja koja su stekli o temama koje obrađuje kompletna izložba.

Izložba će biti otvorena za sve građane do 10. travnja, svaki radni dan a ulaz je besplatan.