036/853-404 ss.stolac@tel.net.ba
U našoj školi organizirana akcija dobrovoljnog darivanja krvi

Mjesec listopad naši učenici su započeli humanitarno!

Obzirom da ozljede i bolesti ugrožavaju ljudski život, krv je zato često nezamjenjivi lijek. Jedini izvor krvi je čovjek – davatelj krvi, a dobrovoljni davatelji krvi su nacionalno bogatstvo svake zemlje. Ovaj čin nisu propustili punoljetni učenici i pokoji profesor koji su se odazvali akciji Dobrovoljnog davanja krvi organiziranoj u prostorijama naše škole.

Akciju su organizirali Crveni križ Stolac i SKB Mostar, u četvrtak 1. listopada.

Prikupljeno je ukupno 16 doza krvi.

Davanje krvi je povlastica zdravih ljudi jer samo zdrava osoba može biti davatelj krvi. A podsjećamo krv mogu dati zdrave osobe od 18 do 65 godina starosti. Muškarci mogu dati krv svaka 3 mjeseca, a žene svaka 4 mjeseca.

Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su sudjelovali u ovoj akciji.