036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
U našoj školi organizirana akcija dobrovoljnog darivanja krvi

Crveni križ općine Stolac u suradnji s odjelom za Transfuziologiju SKB Mostar, organizirao je akciju dobrovoljnog darivanja krvi. Akcija se održala dana 26.04.2016. godine (utorak) od 10:00 do 12:00 sati u prostorijama naše škole. Stočani su se odazvali u zadovoljavajućem broju, točnije akciji je pristupio 41 darovatelj, a prikupljena je 31 doza krvi.

Dobrovoljno darivanje krvi je tradicionalna aktivnost Crvenog križa. Krajnji cilj je prikupljanje dovoljnih količina krvi  u suradnji s odjelom za Transfuziologiju SKB Mostar. Crveni križ vrši promociju, animaciju i regrutaciju darivatelja, a odjel za Transfuziologiju SKB Mostar obavlja stručni dio – uzimanje krvi od darivatelja.

Iz Crvenog križe zahvaljuju svim darovateljima koji su se odazvali te pozivaju i druge da slijede njihov primjer u budućim akcijama.