036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Obilježeni Dani hrvatskog jezika – proglašeni najbolji recitatori

U sklopu obilježavanja Dana hrvatskog jezika u našoj školi je održano natjecanje u recitiranju i pisanu poezije, koje je okupilo talentirane učenike iz svih razreda. Ovo natjecanje je posvećeno ljubavi prema jeziku i umjetnosti izražavanja kroz riječ.

Učenici su se predstavili različitim stilovima recitiranja samostalno odabranih pjesama, ističući bogatstvo jezika i njegovu ulogu u izražavanju misli i osjećaja. Žiri sastavljen od nastavnika hrvatskog jezika ocjenjivao je prema kriterijima kao što su izražajnost, dikcija, interpretacija i emotivna povezanost s tekstom.

Na kraju su proglašeni troje najboljih recitatora. To su: Ivana Bošković, Katarina Antunović i David Matić.

U kategoriji pisanja poezije s kojim će se naša škola predstavljati na županijskom natjecanju, prvo mjesto osvojila je Lana Papac. Čestitamo svim učenicima na trudu i hrabrosti a posebno Lani i Ivani na osvojenom prvom mjestu. Ivani želimo puno sreće na županijskom natjecanju recitatora koje će se ove godine održati u našem gradu.