036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Nastavljena suradnja naše škole i srednje škole iz Lillehammera. Naši učenici i petu godinu zaredom posjetili Norvešku

U ranim jutarnjim satima, 2. travnja 2016.,  12 učenika i dvoje profesora naše škole, petu godinu zaredom zaputilo se u tradicionalni posjet Lillehammeru, Norveškoj. Svih 8 dana boravka upotpunili su, pored raznih sadržaja te dobre organizacije i gostoprimstvo domaćina. Bogati kulturni sadržaji su zaista stvorili sliku Norveške kao prijestolnice znanosti i umjetnosti.

Učenici su posjetili mnoštvo muzeja kao što su muzej likovnih umjetnosti, muzej povijesti skijanja, Maihaugen – muzej vremeplov, te su uživajući u nekim novim povijesnim pričama dijelili svoje, upotpunjujući svoj vlasiti, muzej uspomena. Pridružujući se učenicima na njihovim školskim predmetima upoznali su drugačije radne navike, obveze te školu, građevinu u porastu – koja svakodnevno prima učenike različitih podneblja svijeta. Razgledavanje grada, uspon po 936 stepenica do skakaonice, simbola Olimpijskih igara održanih 1994. godine, naslikali su najljepšu sliku Lillehammera, grada u zagrljaju snijega, u srcu skandinavske klime. Upoznavajući ljude, upoznali smo još jednu ljepotu Lillehammera, gostoprimstvo i druželjubljivost njegovih stanovnika. Par prigodnih riječi gradonačelnika i organizatora cijelog programa su stvarali samo osjećaj privrženosti za trenutno prebivalište… Posjet Lillehammeru je otvorio nova prijateljstva, obnavljajući stara. Različiti običaji i navike, te samim tim njihovo upoznavanje, upotpunili su dane boravka u Lillehammeru, stvarajući mozaik uspomena, mozaik Lillehammera i Stoca 2016. godine…

Lorena Markić (2. gim)