036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Naši učenici sudjelovali u obilježavanju Europskog dana muzike

Europska asocijacija za muziku u školama već nekoliko godina organizira obilježavanje Europskog dana muzike u osnovnim i srednjim školama cijele Europe. 🎵

Ove su godine također zajedno sa ostalim zainteresiranim školama iz BiH u projektu sudjelovali i učenici naše škole. Sudjelovalo se slobodnim izričajem na ovogodišnju temu projekta “Tradicijska glazba moje zemlje”. 🇧🇦

Učenici su se tako predstavili zajedničkim fotografijama u video prikazu uz pozadinsku glazbu autorske obrade tradicionalnog napjeva. Za izradu fotografija zaslužni su učenici gimnazije, a za obradu napjeva i izradu video uratka prof. Glazbene umjetnosti Lucija Hrstić. 🎥

Sudjelovanje je upotpunjeno završnom proslavom obilježavanja održanoj 15. ožujka 2024. godine koju smo pratili online te uživali u radovima svih sudionika. 😃

Zadovoljstvo učenika te ideje za nastavak projekta bili su dovoljan dokaz uspješne realizacije. Zahvaljujemo svim učenicima na angažmanu, a pedagoginji Suzani Perić i učeniku Juraju Previšiću na tehničkoj podršci.

U nastavku su poveznice na kojima možete pročitati više o projektu i pogledati završnu ceremoniju obilježavanja te materijale svih sudionika.👇

Video završne manifestacije
https://www.youtube.com/watch?v=qkilOrswvPk
Video s odabranim radovima sudionika
https://www.youtube.com/watch?v=IvIOb6yZr5A
Mapa s radovima svih sudionika:
https://padlet.com/…/eudamus-2024-european-day-of-music…