036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Naši učenici sudjelovali na ekološkom kvizu “Lijepom našom” u Zagrebu

Ekološki kviz „Lijepa Naša“ održao se od 04. do 06. svibnja 2018. godine u Zagrebu, gdje su sudjelovali i učenici naše škole. Na kvizu su sudjelovale 52 osnovne i srednje škole. Na kvizu je sudjelovalo i 10 hrvatskih škola ih BiH i 5 hrvatskih škola/odjeljenja iz Vojvodine. Na svečanom otvorenju u petak 04. svibnja, osim doc.dr.sc. Ante Kutle, predsjednika Udruge Lijepa Naša, prisutnima su se obratile i gošće: gđa. Katarina Milković, predstavnica Grada Zagreba, gđa. Lidia Lugar, predstavnica Agencije za odgoj i obrazovanje, gđa. Ružica Mikulić, ministrica obrazovanja Zapadno-hercegovačke županije, gđa. Katica Čerkez, ministrica obrazovanja Srednjobosanske županije, te gđa. Margareta Uršal predstavnica Hrvatskog nacionalnog vijeća iz Subotice.

Učenici su pokazali svoje znanje iz biologije, kemije, geografije i ekologije, a natjecanje se sastojalo od pismenog dijela i prezentacije koju su učenici sami pripremili. Pet najuspješnijih je snage odmjerilo na usmenom dijelu. Učenici naše škole su osvojili odlično šesto mjesto. Osim što su pokazali da imaju dobro znanje komisiju su osvojili i sa prezentacijom o Stolačkim mostovima. Osim što su imali priliku sudjelovati u natjecanju, ovo je bila izvrsna prilika za upoznavanje i stjecanje novih prijateljstava. Našu školu su predstavljali Anamarija Stanić, Ivana Perutina, Marko Bošković i Blaženko Perić, uz pratnju profesorice Branke Puljić. Učenicima iskrene čestitke na ostvarenom uspjehu, želimo im puno uspjeha u školi, te još puno uspješnih natjecanja.