036/853-404 ss.stolac@tel.net.ba
Naši učenici sudjelovali na Danu matematike, informatike i tehnike na FPMOZ-u Mostar

Dana 18.3.2016. godine naša škola pozvana je na dane MIT na FPMOZ u Mostaru. Učenici drugog i trećeg razreda sa zadovoljstvom su nazočili. Na samom početku dekan i profesori fakulteta održali su govore i zaželjeli dobrodošlicu svim učenicima. Ugodnoj atmosferi pridonijela je klapa Drače sa svojim nastupima. Zatim su uslijedile radionice. Prva na redu je bila informatika. Studenti informatike su kreativno prezentirali robotiku.

S dva primjera lego robota učenici su uvidjeli razne mogućnosti zabave s robotima. Zatim su naučili koristiti se pametnom pločom. Radili su mnoge kvizove i osvojili pokoju nagradu. Iza informatike uslijedila je matematika. Zajedno s još dvije škole zaigrali su matematički monopol. Znanje matematike je bilo potrebno za osvajanje polja. Pokazali su svoje vještine i znanje iz područja matematike te osvojili drugo mjesto. Na kraju su se odmorili uz prigodan domjenak. Organizacija je bila odlična, a radionice su zasigurno privukle pažnju svih učenika.

Marijeta Raič (3. gimnazije)