036/853-404 ss.stolac@tel.net.ba
Naša škola obilježila Međunarodni dan mira

Međunarodni dan mira obilježava se 21.rujna. Mir se obično definira kao radoblje bez ratova, međutim postoje i druge definicije mira. U njih spadaju slobodna od prepirki, spokoj, harmonija ili unutarnje zadovoljstvo i vedrina. Kako bi stavili veći naglasak na temu mira, učenici i djelatnici Srednje škole Stolac odlučili su jedan cijeli tjedan posvetiti istoj.

Da je međunarodni dan mira utemeljen od strane skupštine Ujedinjenih naroda 1981.god., kao i uzrok utemeljenja, učenici su saznali kroz različite radionice tih dana. U sklopu radionica izrađivani su također i plakati i crteži s motivima golubice koja je simbol mira, ljubavi i sreće. Svoj doprinos ovome tjednu dali su i naši prijatelji iz Norveške koji su se u sklopu razmjene učenika tih dana našli u Stocu. Zajedno s našim učenicima oslikali su zid školskog hodnika. Glavni motiv crteža su ruke koje predstavljaju prijateljstvo i zajedništvo. Ovim gestama smo na pravi način istakli važnost ovoga dana (tjedna).