036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Ivana Markić osvojila 3. nagradu za literarni rad na temu pobijenih franjevaca

Ivana Markić učenica 3. razreda gimnazije, pod vodstvom profesorice Andrijane Marijanović, sudjelovala je na natječaju za literarne radove povodom „VI. dana pobijenih hercegovačkih franjevaca“. Želeći njegovati spomen na 66 hercegovačkih franjevaca koje su nevine tijekom i u završetku Drugog svjetskog rata pobili i naša se škola priključila na natječaj koji je raspisan od strane Vicepostulature postupka mučeništva „Fra Leo Petrović i 65 subraće“.

Natječaj je bio raspisan na temu „Pobijeni hercegovački franjevci tijekom i u poraću Drugog svjetskog rata“. Našoj učenici na ovome natječaju pripalo je treće mjesto, sa svojim literarnim uratkom.

U petak 5.veljače u poslijepodnevnim satima na Širokom Brijegu upriličena je i svečana dodjela nagrada za tri najuspješnija rada na razini srednjih škola.

Još jednom upućujemo čestitke našoj učenici na osvojenom trećem mjestu i želimo joj i daljnji uspjeh u literarnom radu.