036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Dramskom predstavom učenika Druge gimnazije iz Sarajeva u našoj školi obilježen Pink shirt day

Dan ružičastih majica, poznatiji kao Pink Shirt Day, program je prevencije vršnjačkog nasilja, a obilježava se zadnje srijede u veljači. Svjesni smo činjenice da je nasilje, bilo kojeg oblika prisutno svakodnevno u svim okruženjima. I ove godine odlučili smo u našoj školi obilježiti Pink Shirt Day. Kao naše goste, imali smo učenike iz Druge Gimnazije Sarajevo koji su svojom dramskom predstavom pokušali mlade osvijestiti o posljedicama nasilja i kako ih zaštititi od istog.

Razgovarali smo i naučili nešto novo o načinima prevencije i zaštite vršnjačkog nasilja. U predstavi su sudjelovali i naši učenici koji su na kraju i došli do riješenja i glavnog zaključka cijelog igrokaza. Djeca su naše blago, stoga nam je drago što im na najbolji način možemo pokušati dignuti svijest o problemu vršnjačkog nasilja i posljedicama koji ga slijede.