036/853-444 ss.stolac@tel.net.ba
Barbara Raguž osvojila 3. mjesto na federalnom natjecanju iz matematike, kojemu je ove godine naša škola bila domaćin

U subotu 19. ožujka naša škola bila je domaćin 23. po redu federalnog natjecanja iz matematike učenika srednjih škola (koji nastavu izvode na hrvatskom jeziku i po hrvatskom nastavnom planu i programu) u organizaciji Udruge matematičara Ruđera Boškovića.

Prije početka natjecanja, natjecateljima i svim prisutnim obratili su se: ravnateljica Srednje škole Stolac prof. Mirjana Biletić, profesor Niko Sušac, predsjednik Udruge matematičara Ruđer Bošković te se ispred ureda predsjednika FBiH Marinka Ćavare predstojnik ureda Pero Šljivić

Natjecanje je okupilo oko 220 učenika iz 30-ak škola sa područja FBiH, u pratnji 60-ak profesora.

Najbolje rezultate ostvarili su slijedeći učenici:

1. razred: Matthias Stock – KŠC “Don Bosko” Žepče,

2. razred: Marko Rezić –  Gimnazija fra Grge Martića Mostar

3. razred: Anđela Spajić –  Gimnazija u Širokom Brijegu,

4. razred: Andrea Alilović –  Gimnazija fra Grge Martića Mostar

Ističemo da je učenica naše škole Barbara Raguž (učenica gimnazije) u konkurenciji trećih razreda zauzela treće mjesto.

Najbolje učenike Hypo Alpe-Adria-Bank d.d. prvoplasirane mlade matematičare je nagradila štednim knjižicama s položenih 200 KM, drugoplasirane s položenih 150 KM, a trećeplasirane učenike s položenih 100 KM.

Zahvaljujemo svim učenicima i profesorima koji su sudjelovali u organizaciji te čestitamo svim dobitnicima nagrada.

Novinarska sekcija Srednje škole Stolac