Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Dodjelom diploma i izletom u Blagaj završena prva godina programa "Nansen model za integrirano obrazovanje"

U organizaciji Nansen dijalog centra (NDC) Mostar u utorak 24. svibnja u našoj školi je održana ceremonija dodjele diploma prvoj generaciji učenika koji su završili program „Nansen model za integrirano obrazovanje“. Spomenuti program je novi pristup u obrazovanju u Bosni i Hercegovini, koji omogućava uspješnu komunikaciju i suradnju učenika, roditelja i nastavnika u multietničkim zajednicama kroz kreativan odgoj u obrazovnom procesu.

To je suvremeni obrazovni model u multietničkim zajednicama, koji promovira kulturu tolerancije i poštivanja raznolikosti u školama, te podržava partnerske odnose između učenika, nastavnika i roditelja.

Dodjeli diploma su nazočili i veleposlanica Kraljevine Norveške u BiH Vibeke Lilloe i ministar obrazovanja, znanosti, kulture i sporta u HNŽ-u Rašid Hadžović. Veleposlanica Kraljevine Norveške tom je prigodom naglasila važnost obrazovanja u izgradnji funkcionalnog multietničkog društva u Bosni i Hercegini.

„Obrazovanje je prirodni početak rada na pomirenju. Ciljati mlade ljude važno je iz nekoliko razloga: prvo, škola je jedan od primarnih arena socijalizacije mladih. Osim toga, i što je još važnije: mladi su budućnost zemlje, oni su ti koji ju trebaju zajednički graditi. Iz ovog razloga, od presudne je važnosti da škole postanu mjesta gdje se nacionalne barijere i stereotipi ruše, a ne stvaraju ili jačaju“, kazala je veleposlanica Lilloe.

Dodala je kako su učenici iz Stoca i Prozora/Rame pioniri u promociji nvoga obrazovnog pristupa u osjetljivim multietničkim zajednicama u BiH.

Ministar Hadžović je izrazio zadovoljstvo postignutim rezultatima ostvarenim nakon prve godine realizaije programa.

U protekloj školskoj godini, 40 učenika naše škole formirali su prve multietničke razrede u podjeljenom obrazovnom sustavu u BiH te su pohađali zajedničke sate dva puta tjedno, paralelno s tranjanjem redovne nasteve. NDC Mostar planira nastaviti realizaciju programa u školama u Stocu i Prozor/Rami u narednoj školskoj godini s ciljem uključivanja i škola iz Čapljine i Mostara.

Za uspješno završeni program učenici su nagrađeni jednodnevnim izletom u Blagaj u subotu 28. svibnja. Tu su imali mogućnost da se upoznaju sa zaštićenim zaštićenim vrstama kao što je blagajski magarac, bjeloglavi supovi i bosanskohercegovački tornjak, te kulturnu vrijednost tih vrsta u regiji, poduzete radnje u cilju njihove zaštite i promoviranja respektabilnog stava prema prirodi. Također su se okušali i u penjanju na umjetnim stjenama.

U nastavku možete pogledati fotogalerije sa dodjele diploma i izleta u Blagaj.

DODJELA DIPLOMA

IZLET U BLAGAJ

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1034.JPG IMG_1082.JPG IMG_1035.JPG IMG_1027.JPG IMG_0983.JPG dvorana.JPG IMG_1060.JPG maskare_2018.jpg IMG_1064.JPG IMG_1076.JPG IMG_0976.JPG IMG_1024.JPG IMG_1078.JPG IMG_1046.JPG IMG_1030.JPG IMG_1038.JPG IMG_1043.JPG IMG_1066.JPG IMG_1032.JPG IMG_0994.JPG IMG_1049.JPG IMG_1053.JPG IMG_1055.JPG IMG_1022.JPG IMG_1062.JPG IMG_1061.JPG IMG_1048.JPG IMG_1003.JPG IMG_1023.JPG IMG_1025.JPG IMG_1051.JPG IMG_1031.JPG IMG_1080.JPG IMG_1054.JPG IMG_1041.JPG IMG_1059.JPG IMG_1050.JPG IMG_1006.JPG IMG_1039.JPG IMG_1069.JPG IMG_1028.JPG IMG_1068.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje