Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

U organizaciji Matice hrvatske Stolac održana prezentacija učeničkih radova

Još jedno novo Stolačko kulturno proljeće, u ovogodišnjoj organizaciji Osnovne škole Stolac, pod pokroviteljstvom Matice hrvatske ogranak Stolac, obogatilo je arhiv svih godina zajedničkog druženja i rada. Uz teme: Osnovne škole Crnići; Izvori pitke vode na prostoru Dubrava, Osnovne škole Stolac; Hutovo blato, naša škola, Srednja škola Stolac, ove godine se predstavila pomalo drugačijim pristupom rada te malim osvježenjem u odnosu na prethodne godine.

Naime ove godine Srednja škola Stolac, predstavila se temom „Jela naših starih“, te ploveći vremeplovom prošlosti upotpunila sadašnjost svih prisutnih , koji su s osmjehom na licu promatrali dobre stare recepte ili pak predmete koji danas „izmiru“ pojavom tehnologije. Naša tema je, osim obnavljanja uspomena i sjećanja, obnovila i univerzalnu temu – važnost starine. Prošlost živi, iako je njezin kraj već nastupio. Ona živi u minulim tragovima „starih vremena“  koja svoj trag postupno gube pojavom „novih vremena“. Naši običaji izumiru, a s njima i sva bogatstva naše tvrde pradjedovske Hercegovine. Ponekad  je samo riječ dovoljna da se opiše želja za očuvanjem onoga najdragocjenijeg, a ponekad su i rečenice suvišne.  Čuvajmo naše običaje, našu hrvatsku lozu, našu tradiciju, plavo nebo, naš grad… Moja prošlost je moja baka, moj djed; bakin topli izljevak, djedova rakija ili pak bukara najboljeg hercegovačkog vina. Sve dok žive uspomene, živjet će naša prošlost. Nikada neće završiti u srcima onih koji je čuvaju…

Predsjednik Matice hrvatske Stolac dr. Mladen Bošković, uručio je i nagrade najboljim učenicima koji su svoje radove pisali na temu Božića; tako su nagrade iz Osnovne škole Stolac dobile Petra Obradović i Josipa Raguž, iz Osnovne škole Crnići Nikola Bošković i Vedrana Pavlović, dok je Ljiljana Perić napisala najbolji rad u Srednjoj školi Stolac.

Lorena Markić (2. G)

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1054.JPG IMG_1078.JPG IMG_1066.JPG IMG_1027.JPG IMG_1038.JPG IMG_1039.JPG IMG_1022.JPG IMG_1003.JPG IMG_1046.JPG IMG_1060.JPG IMG_1049.JPG IMG_1068.JPG IMG_1064.JPG IMG_1076.JPG IMG_1055.JPG IMG_1031.JPG IMG_1035.JPG IMG_1059.JPG IMG_1030.JPG IMG_1034.JPG IMG_1069.JPG IMG_1080.JPG IMG_1051.JPG IMG_0983.JPG IMG_1028.JPG IMG_1023.JPG IMG_1024.JPG IMG_1032.JPG IMG_1041.JPG maskare_2018.jpg IMG_1043.JPG IMG_1006.JPG IMG_1053.JPG IMG_0976.JPG IMG_1050.JPG IMG_1061.JPG dvorana.JPG IMG_1025.JPG IMG_1048.JPG IMG_0994.JPG IMG_1082.JPG IMG_1062.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje