Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Dan škole

Jedan od najljepših dana u našoj školi je dan kada obilježavamo godišnjicu njezinog osnutka, gnijezda u kojem se već godinama smjenjuju generacije učenika. Dan naše škole je 13. lipnja i povodom toga učenici su zajedno sa svojim nastavnicima pripremili zanimljiv program. Odigrano je natjecanje u nogometu i upriličena završna priredba kojom smo se osvrnuli na uspjehe učenika u cijeloj nastavnoj godini. Nakon dvije godine bez natjecanja zbog pandemije naši učenici su se posebno trudili i marljivo radili pa ni uspjeh nije izostao.

Na školskim, županijskim, ali i nekim drugim natjecanjima pokazali su iznimno znanje i sposobnosti. Učenici koji su nagrađeni pohvalnicima za rad i trud kojeg su pokazali na natjecanjima su:

  • Josipa Raguž iz III. razreda gimnazije za osvojeno drugo mjesto i učenica Ana Raguž (III. gimnazije) za stihove pjesme Rastanak koja je predstavljala školu na županijskom natjecanju recitatora;
  • Romana Perić i Ivana Puljić iz II. razreda ekonomske za osvojeno treće mjesto;
  • Katarina Antunović iz I. razreda gimnazije za osvojeno treće mjesto na Županijskom natjecanju iz likovne umjetnosti;
  • Jakov Bradarić, Patrik Jarak i Luka Obradović učenici III. razreda računalnih tehničara u strojarstvu za osvojeno prvo mjesto u natjecanju u modeliranju mostova.
  • Petra Perutina, Ana Raguž i Matea Puljić iz trećeg razreda ekonomske škole za osvojeno drugo mjesto na Županijskom natjecanju poduzeća za vježbu te učenici Milenko Marić, Boško Milanović i Antea Obradović za osvojeno treće mjesto na istom natjecanju.

Ove nastavne godine Srednju školu Stolac završila je dvadeset peta generacija stolačkih maturanata. Nastavničko vijeće za odličan uspjeh i uzorno vladanje pohvalilo je učenike: Nikolu Kulaša, Martu Marić i Anđelu Vujnović učenike IV. razreda gimnazije. Na samom kraju diplome za učenicu generacije kuharske škole dobila je učenica Ana Perić, a diplomu za učenika generacije škole u školskoj 2021./2022. godini pohvaljen je učenik Nikola Kulaš. Svim maturantima ovom prilikom još jednom čestitamo i najsrdačnije ih pozdravljamo! Osim uručenja priznanja

Dan škole obilježili smo i sportskim natjecanjem. Natjecale su se ekipe učenika: ekonomska, gimnazije, II. razred računalnih tehničara u strojarstvu i ekipa I. i III. razreda računalnih tehničara u strojarstvu. Drugo mjesto osvojila je ekipa I. i III. razred}a RTS, dok su pobjednici ovog natjecanja učenici II. razreda RTS. Svim učenicima čestitamo na sudjelovanju, lijepom i pristojnom ponašanju u sportskom duhu i pobjednicima na zasluženoj pobjedi! U ovoj nastavnoj godini kao mala škola ostvarili smo velike rezultate. U skladu s tim i sama obljetnica naše škole proslavljena je u slavljeničkom duhu i ugodnom raspoloženju.

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1050.JPG IMG_1049.JPG IMG_1078.JPG IMG_1024.JPG IMG_1082.JPG IMG_1054.JPG IMG_1059.JPG IMG_1035.JPG IMG_1028.JPG IMG_1053.JPG IMG_1048.JPG IMG_0994.JPG dvorana.JPG IMG_1023.JPG IMG_1025.JPG IMG_1032.JPG maskare_2018.jpg IMG_1027.JPG IMG_1006.JPG IMG_1061.JPG IMG_1043.JPG IMG_1041.JPG IMG_1064.JPG IMG_0976.JPG IMG_1062.JPG IMG_1031.JPG IMG_1069.JPG IMG_0983.JPG IMG_1051.JPG IMG_1068.JPG IMG_1039.JPG IMG_1066.JPG IMG_1060.JPG IMG_1055.JPG IMG_1030.JPG IMG_1076.JPG IMG_1003.JPG IMG_1046.JPG IMG_1038.JPG IMG_1034.JPG IMG_1022.JPG IMG_1080.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje