Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Boravak naših učenika u SAD-u

Učenici naše škole Petar Džakula i Domagoj Šutalo boravili su u Sjedinjenim Američkim Državama u razdoblju od 15. travnja do 8. svibnja, u sklopu Youth Leadership programa. Organizator ovoga programa je Američko veleposlanstvo u Bosni i Hercegovini zajedno sa Dayton Mediation centrom.

 

„Za ovaj put birani su učenici iz Access i LEAD programa koji djeluje u našoj školi. Nakon ispunjenih prijava i provedenog intervjua s predstavnikom Američkog veleposlanstva, izabrani smo zajedno sa petnaest drugih učenika i 3 profesora iz različitih dijelova Bosne i Hercegovine kao sudionici Youth Leadership programa 2022. godine. U prvoj fazi programa proveli smo pet dana na Bjelašnici kako bi se međusobno upoznali i pripremili za put. Druga faza jest sam boravak SAD-u.

Sletjeli smo u Dayton u saveznoj državi Ohio. Vikend smo proveli upoznavajući obitelji s kojima ćemo provesti idućih osamnaest dana. U Daytonu smo se upoznali sa američkim načinom života iz različitih perspektiva. Posjetili smo mnoge srednje škole i sveučilišta, te usporedili njihov obrazovni sustav sa našim. Upoznali smo se s političkim ustrojem grada i naučili o njegovoj burnoj prošlosti. Boravak je uključivao i brojne obilaske kao što su: Muzej zrakoplovstva koje se, letom braće Wright, u Daytonu počelo razvijati, Hope hotel u kojemu je potpisan Daytonski mirovni sporazum, grad Cincinnati i mnogi drugi.

Naš boravak u Daytonu završio je trodnevnim kampom gdje smo se upoznali s našim vršnjacima i učili o zajedničkim vrijednostima. Zadnja četiri dana proveli smo u obilasku Chicaga. Posjetili smo Willis Tower, Navy Pier, Muzej znanosti i industrije, Konzulat BiH te svjetski poznati „Bean“ (Cloud Gate). U trećoj fazi programa, u suradnji sa Američkim veleposlanstvom, realizirat ćemo projekt koji će biti na dobrobit naše lokalne zajednice.“

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1031.JPG IMG_1059.JPG IMG_1032.JPG IMG_1068.JPG IMG_1078.JPG IMG_1023.JPG IMG_1006.JPG IMG_1024.JPG IMG_1049.JPG IMG_1028.JPG maskare_2018.jpg IMG_1061.JPG IMG_1025.JPG IMG_1066.JPG IMG_1003.JPG IMG_1069.JPG IMG_1035.JPG IMG_0983.JPG IMG_1039.JPG IMG_1027.JPG IMG_1022.JPG IMG_1050.JPG IMG_1055.JPG IMG_1062.JPG IMG_1043.JPG IMG_1046.JPG IMG_0976.JPG IMG_1034.JPG IMG_1060.JPG IMG_1076.JPG IMG_1080.JPG dvorana.JPG IMG_1082.JPG IMG_1053.JPG IMG_0994.JPG IMG_1041.JPG IMG_1030.JPG IMG_1048.JPG IMG_1064.JPG IMG_1051.JPG IMG_1038.JPG IMG_1054.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje