Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Božić u našoj Školi

Stigao nam je prosinac, mnogima najčarobniji mjesec u godini.

Kroz vrijeme došašća Srednja škola Stolac ukrašena je u božićnom duhu koji je nadahnjivao mnoge učenike i nastavnike u kreativnom stvaranju iz kojih su se izrodile ideje vrijedne divljenja.

Vrijedni učenici naše škole, podijelivši se u nekoliko skupina unosili su svakim danom radost Božića u hodnike i učionice.

Jedna skupina učenika zajedno sa pedagoginjom i psihologinjom škole ukrašavale su hodnike, pravili vjenčiće za vrata. Druga skupina učenika, spojena u sekciji Mladi kreatori napravili su adventski vijenac te su pomoću CNC lasera pravili  nakit za bor i božićne čestitke kojima su u ime učenika i djelatnika čestitali Božić u drugim ustanovama grada. Još jedna vrijedna skupina učenika organizirala je školski zbor te su svojim ugodnim i lijepim pjevanjem upotpunili priredbu povodom svetog Nikole, kao i ovu završnu školsku božićnu priredbu.

Školu smo uređivali kroz cijeli mjesec. Učenici su od kuće donosili i nakita, mahovine za uređenje jaslica, pravili plakate te sami napravili božićne jaslice.

Kako je rekla voditeljica božićne priredbe Antonela Papac ovu našu božićnu priču upotpunili smo božićnom priredbom. Ovogodišnja priredba bila je u skromnijem ruhu, pripremljena za učenike i djelatnike škole. Nastupili su učenici III. i IV. razreda gimnazije kroz igrokaz te učenici I. razreda ekonomske škole čitajući tekst o adventskom vijencu kroz povijest. Nagrađeni su i najbolji literarni radovi na temu Božić- kolijevka obitelji. Prvo mjesto osvojila je učenica III. gimnazije Josipa Raguž, drugo mjesto Lucija Pavlović II. gimnazije i treće mjesto osvojila je učenica III. razreda gimnazije Nika Proleta.

Zajedničkim radom učenika, nastavnika i ostalih djelatnika škola spremno dočekuje Božić koji je simbol zajedništva, ljubavi, prijateljstva i osmjeha na svačijem licu.

Na kraju je preostalo samo jedno – pjesmom, plesom i osmjehom na licu sretno dočekati Božić.

U prilogu pogledajte slike koje će Vam dočarati ovaj ugođaj.

Jelena Rajič, pedagoginja

 

 

 

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1055.JPG IMG_1032.JPG IMG_0983.JPG IMG_1078.JPG IMG_1064.JPG IMG_1069.JPG IMG_1039.JPG IMG_1048.JPG IMG_1054.JPG dvorana.JPG IMG_1061.JPG IMG_1041.JPG IMG_1006.JPG IMG_1022.JPG IMG_1027.JPG IMG_1003.JPG IMG_1051.JPG IMG_1034.JPG IMG_1035.JPG IMG_1059.JPG IMG_1024.JPG IMG_1068.JPG IMG_1053.JPG IMG_1050.JPG IMG_1066.JPG IMG_1043.JPG IMG_0976.JPG IMG_0994.JPG IMG_1080.JPG IMG_1082.JPG IMG_1023.JPG IMG_1025.JPG IMG_1049.JPG IMG_1030.JPG IMG_1062.JPG IMG_1046.JPG IMG_1076.JPG IMG_1031.JPG IMG_1038.JPG IMG_1060.JPG maskare_2018.jpg IMG_1028.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje