Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

I ove godine u našoj školi održan Sat kodiranja, uz nazočnost ministara prosvjete, znanosti, kulture i sporta HNŽ-a Rašida Hadžovića

I drugu godinu zaredom naša škola se uključila u globalnu edukativu akciju Sat kodiranja (Hour Of Code). Ove godine sudjelovalo je 20 učenika prvih razreda gimnazije a sat su vodili profesori informatike Darko Jarak i Adisa Nović. Satu su ovog puta nazočili, i tako podržali ovaj projekt, ministar prosvjete, znanosti, kulture i sporta HNŽ-a gosp. Rašid Hadžović, Dejan Balić predstavnik Japanske organizacije za međunarodni razvoj (JICA) i Ismar Kasapović iz Centra za promociju civilnog društva (CPCD) iz Sarajeva.

Sat kodiranja je globalni pokret i jedinstveni vid inovativne informatičke obuke, koji je pokrenula neprofitna organizacija CODE.ORG iz SAD-a. O rekordnom uspjehu i kvaliteti ovog edukativnog događaja svjedoči činjenica da je u tijeku prošle godine sudjelovalo 100 milijuna sudionika iz preko 180 zemalja svijeta. U Bosni i Hercegovini ove godine se za sudjelovanje prijavilo preko 200 škola.

Sat kodiranja je jednosatni uvod u informatiku, kako bi se razjasnilo programiranje i pokazalo da svatko može naučiti osnove.

Osnovni cilj ovog pokreta je približiti algoritamski način razmišljanja djeci ali i odraslima koji će im pomoći da bolje razumiju tehnologiju kojom se svakodnevno koriste, te naročito učenike zainteresirati  za informatičko obrazovanje koje se često može činiti kompliciranim i suhoparnim. Ovaj program razvija osnovno informatičko obrazovanje, potiče kreativnost i razvija logičko razmišljanje.

Učenici su se s osnovama programiranja upoznali kroz edukativne igre Angry birds, Plants vs. Zombies i Ice Age. Svi učenici su pokazali osnovne vještine i razumijevanje programskog koda i algoritama te su uspješno odradili svoje zadatke. Na kraju su kao dokaz za sudjelovanje u ovoj akciji primili diplome te simbolične poklone.

Zahvaljujemo se svim učenicima na sudjelovanju te se nadamo da će im ovo biti poticaj za daljni rad.

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1062.JPG IMG_1068.JPG IMG_1049.JPG IMG_1003.JPG IMG_1066.JPG IMG_1080.JPG IMG_1076.JPG IMG_1027.JPG IMG_1024.JPG IMG_1022.JPG IMG_1006.JPG maskare_2018.jpg IMG_1054.JPG IMG_1030.JPG IMG_0976.JPG IMG_1038.JPG IMG_1051.JPG dvorana.JPG IMG_1061.JPG IMG_0994.JPG IMG_1025.JPG IMG_1053.JPG IMG_1046.JPG IMG_1032.JPG IMG_1078.JPG IMG_1048.JPG IMG_1043.JPG IMG_1023.JPG IMG_1055.JPG IMG_1041.JPG IMG_1064.JPG IMG_1082.JPG IMG_0983.JPG IMG_1034.JPG IMG_1039.JPG IMG_1035.JPG IMG_1060.JPG IMG_1059.JPG IMG_1028.JPG IMG_1069.JPG IMG_1031.JPG IMG_1050.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje