Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Norveški učenici u uzvratnom posjetu našoj školi

Dana 21.9.2019.g dvanaest učenika iz Lillehammera u pratnji dvoje profesora zaputilo se u uzvratni posjet u Stolac, te su se po dolasku smjestili u hotel Saraj gdje su proveli noć. Sljedeći dan su imali obilazak glavnog grada, a u popodnevnim satima zajedno sa učenicima iz Stoca, krenuli prema Stocu gdje su smješteni kod učenika domaćina, a već navečer je organizirano zajedničko druženje. Sljedeći dan su proveli u našoj općini, počevši sa doručkom u školi, potom obilaskom grada, a zatim smo se uputili na Daorson, nekropolu Radimlju te uljaru na Aladinićima.

U utorak, 24.9. organiziran je izlet u Mostar, gdje su učenici posjetili Nansen Dijalog Centar, a poslije toga Stari most, a ostatak dana proveli sa svojim domaćinima u razgledavanju grada. Pećinj Vjetrenicu, manastir Tvrdoš i vinariju u sklopu istog te grad Trebinje učenici su posjetili sljedeći dan te saznali mnogo toga o našoj kulturi, vjeri te samom životu u BiH. Važno je napomenuti kako je svaku večer organizirano zajedničko druženje gdje su se norveški učenici zbližili i sa učenicima sa programa, ali su upoznali i druge građane našega grada i općine.

Sljedeći dan započeli smo debatom u školi na temu Ekologija i profit, zajedno sa gospođama iz OSCE-a, sa kojima smo posjetili i park prirode Hutovo blato. Nakon slobodnog vremena kroz dan, večer smo proveli u Mostaru gdje smo imali večeru te slobodno vrijeme za druženje i obilazak grada noću. Posljednji cijeli zajednički dan proveli smo u oslikavanju murala na zidu škole, zatim roštilju uz našu rijeku te na kraju oproštajnoj zabavi gdje su prisustvovali i roditelji koji su mnogo pridonijeli ovome projektu. Dan odlaska norveških učenika bio je vrlo emotivan, budući da smo u ova 2 tjedna provedena zajedno, postali jako bliski i dobri prijatelji. Norvežani su se vratili u Oslo letom iz Sarajeva u večernjim satima.

(Ivana Perutina, 4.g1)

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1069.JPG IMG_1048.JPG IMG_1051.JPG IMG_1038.JPG IMG_1059.JPG IMG_1023.JPG IMG_1024.JPG IMG_1028.JPG IMG_1050.JPG IMG_1030.JPG IMG_1043.JPG IMG_1054.JPG IMG_1082.JPG IMG_1076.JPG IMG_1041.JPG IMG_1025.JPG IMG_1027.JPG IMG_1078.JPG IMG_1032.JPG IMG_1035.JPG IMG_1039.JPG IMG_1062.JPG IMG_0983.JPG IMG_1066.JPG IMG_1064.JPG IMG_1080.JPG IMG_1022.JPG maskare_2018.jpg IMG_1053.JPG IMG_1055.JPG dvorana.JPG IMG_0976.JPG IMG_1006.JPG IMG_0994.JPG IMG_1031.JPG IMG_1068.JPG IMG_1003.JPG IMG_1060.JPG IMG_1046.JPG IMG_1061.JPG IMG_1034.JPG IMG_1049.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Pretraživanje