Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Božićna čarolija u Srednjoj školi Stolac

U četvrtak, 21. prosinca našu školu obuzeo je blagdanski ugođaj. Tako smo i u ove blagdanske dane ponovo  pokazali kako nas vežu zajedništvo, ljubav i veselje. Već tradicionalno u našoj školi organiziramo božićnu priredbu kojom želimo razveseliti naše učenike, profesore, roditelje i ostale goste te im približiti radost i ljepotu blagdana Božića. Ovogodišnja priredba je zaslugom isključivo naših učenika bila na neki način posebnija, veselija.. Učenici su pripremili šarolik program.

Najprije su naši ovogodišnji maturanti odličnom glumom, scenografijom i kostimografijom predočili biblijsku priču pod nazivom „Nevina dječica“.

Zatim je načelnik općine g. Stjepan Bošković ispred Matice hrvatske darovao najbolje literarne radove za temu „Ponoćno zvono zove na obraćenje“. Za treće mjesto nagrađena je učenica Lorena Markić (IV.g²); za drugo mjesto Petra Bošković (III.g²); i pobjednica Sara Pavlović (III.g¹) koja je na radost svih prisutnih i pročitala svoj uradak. 

Uslijedilo je ugodno iznenađenje učenika IV. razreda gimanzije²  koji su nam na humorističan način  pokazali svoje vlastito viđenje cijelog srednjoškolskog obrazovanja od prvih dana prvoga razreda pa do danas dolaska u četvrti razred, te iste srednje škole.

Najveću radost Božića predstavlja vrijeme provedeno kod naših baka i djedova jer to vrijeme katkad zbilja postane prava božićna čarolija. Igrokaz „Božić kod bake“ na jako uvjerljiv i u potpunosti originalan način odigrali su učenici trećeg razreda gimnazije².

Učenici dramsko recitatorske sekcije ni ove godine nisu izostali sa sudjelovanjem u božićnoj priredbi. Oni su nam kroz igrokaz „Božićna priča o dvoje djece“ ukazali na pravu vrijednost Božića.

Naravno, neizostavan je školski glazbeni zbor koji je svojim milozvučnim glasovima upotpunilo cjelokupnu božićnu priredbu u našoj školi.

 Izvođači su nam na poseban način dočarali radost Božića, unijeli svjetlost u naša srca, pokazali su da su povezanost i ljubav najvažniji pokloni koje svojim bližnjima ne trebamo darivati samo u vrijeme Božića, već svaki dan.

U tom duhu učenici i djelatnici Srednje škole Stolac  žele Vam ugodne i radosne božićne blagdane  te uspješniju Novu godinu!

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1078.JPG IMG_1062.JPG IMG_1027.JPG dvorana.JPG IMG_1034.JPG IMG_1024.JPG IMG_1046.JPG IMG_0976.JPG IMG_1082.JPG IMG_1023.JPG IMG_1049.JPG IMG_1051.JPG IMG_1006.JPG IMG_1030.JPG IMG_1048.JPG IMG_1064.JPG IMG_1025.JPG IMG_1038.JPG IMG_1053.JPG IMG_1066.JPG IMG_1050.JPG IMG_1022.JPG IMG_0983.JPG IMG_1055.JPG IMG_1059.JPG IMG_1069.JPG IMG_1060.JPG IMG_1003.JPG IMG_1035.JPG IMG_1043.JPG IMG_1039.JPG IMG_1032.JPG IMG_1054.JPG IMG_1076.JPG IMG_1061.JPG IMG_0994.JPG IMG_1041.JPG IMG_1080.JPG IMG_1068.JPG maskare_2018.jpg IMG_1028.JPG IMG_1031.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Forma za prijavu