Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Učenici 2. razreda računalnih tehničara nastavili sa stručnim posjetima poduzeću MA-COM

U utorak, 19. prosinca 2017. godine druga grupa učenika drugog razreda računalnih tehničara u strojarstvu su u pratnji profesora Z. Bradarića posjetili poduzeće MA-COM d.o.o Stolac koje se nalazi u Gospodarsko-poslovnoj zoni  Hodovo desetak kilometara udaljenoj od Stoca. Poduzeće MA-COM d.o.o. Stolac počelo je sa radom 2010 godine sa trendom naglog godišnjeg rasta i proširenja proizvodnih kapaciteta, tako da trenutno ima 35 uposlenika različitih stručnih profila i zanimanja.

Poduzeće se bavi proizvodnjom ostalih proizvoda od plastike koji se najčešće izvoze na zapadnoeuropsko tržište a manji dio se plasira u BiH.

Nakon srdačne dobrodošlice, voditelj proizvodnje sa svojim suradnicima, nas je proveo kroz cjelokupni proizvodni pogon, gdje smo se upoznali sa načinom rada brojnih strojeva i opreme.

Mogli smo vidjeti namjenski uređenu “čistu sobu“ u kojoj se u sterilnoj atmosferi, sastavljaju zasebno izrađeni dijelovi za medicinske potrebe.

Učenici su na sva postavljena pitanja dobili odgovore na licu mjesta, te su na  CNC laseru “Dizart“ mogli vidjeti izrezivanje zupčanika od pleksiglasa debljine 3mm.

Nakon toga, sudjelovali su u pripremi i sastavljanju  modela zupčanog prijenosa.

U poduzeću smo i ovoga puta susreli nekoliko bivših učenika naše Škole, gdje u ugodnom okruženju vješto i suvereno upravljaju, suvremenim industrijskim strojevima za proizvodnju.

Nikad se ne zna, vrijeme će pokazati, možda neki učenik i iz ove grupe postane i budući uposlenik.

Obogaćeni novim iskustvima, te u želji za razvijanje daljnje suradnje Srednje škole Stolac  i poduzeća MA-COM d.o.o. Stolac, sa  UPRAVOM  poduzeća dogovoreno je, da se ovakve posjete u narednom razdoblju organiziraju za sve razrede naše Škole.

Hvala velika MA-COM TIMU  na gostoprimstvu i iscrpnom i detaljnom pojašnjavanju postupaka izrade gotovih proizvoda od plastike, kao i podijeljenim prigodnim darovima!

Z.Bradarić

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_0983.JPG IMG_1066.JPG IMG_1006.JPG IMG_1082.JPG maskare_2018.jpg IMG_1064.JPG IMG_1054.JPG IMG_1046.JPG IMG_1023.JPG IMG_1076.JPG IMG_1035.JPG IMG_1043.JPG IMG_1061.JPG IMG_1030.JPG IMG_1078.JPG IMG_1053.JPG IMG_1022.JPG IMG_1027.JPG IMG_1051.JPG IMG_1031.JPG IMG_1049.JPG IMG_1038.JPG IMG_1080.JPG IMG_0994.JPG IMG_1028.JPG dvorana.JPG IMG_1025.JPG IMG_1048.JPG IMG_1055.JPG IMG_1034.JPG IMG_1003.JPG IMG_1059.JPG IMG_1069.JPG IMG_1050.JPG IMG_1060.JPG IMG_1032.JPG IMG_1068.JPG IMG_1024.JPG IMG_1062.JPG IMG_1041.JPG IMG_1039.JPG IMG_0976.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Forma za prijavu