Srednja škola Stolac

Dobro došli na službene stranice Srednje škole Stolac, gdje možete dobiti sve informacije o školi te pratiti sve najnovije vijesti vezane za događanja u školi!

VIše informacija

Opća gimnazija

Opća gimnazija je četverogodišnja općeobrazovna škola. Gimnazija osposobljava učenike za logičko i stvaralačko mišljenje i samostalno učenje, što ti je korisno ako planiraš nastaviti školovanje poslije srednje škole, jer nakon položene mature gimnazijalci imaju mogućnosti upisa u sve više i tehničke škole, na sve visoke škole i fakultete.

VIše informacija

Strojarska struka

Računalni tehničar za strojarstvo stječe znanja i vještine iz raznih područja strojarstva: tehnoloških procesa, strojarske energetike, konstruiranja i dizajniranja strojnih elemenata i sklopova kao i tehnologije obrade materijala.

VIše informacija

Ekonomska struka

Ekonomska škola u Stocu nudi kvalitetan i kreativan način stjecanja općeg i stručnog znanja kroz četverogodišnje obrazovanje. Stjecanjem zvanja "ekonomist," moguće je nastaviti obrazovanje na studiju ekonomije te ostalim višim i visokim školama.

VIše informacija

Ugostiteljstvo i turizam

Zanimanja konobar i kuhar su trogodišnja i obrazuju učenike za rad u ugostiteljstvu na tim poslovima. Ta zanimanja sve su atraktivnija razvojem turizma i ugostiteljske djelatnosti.

Više informacija...

Učenici drugog razreda računalnih tehničara u strojarstvu posjetili poduzeće MA-COM d.o.o. Stolac

U ponedjeljak, 6. studenoga 2017. godine prva grupa učenika drugog razreda računalnih tehničara u strojarstvu su u pratnji profesora Zorana Bradarića posjetili poduzeće MA-COM d.o.o Stolac koje se nalazi u Gospodarsko-poslovnoj zoni  Hodovo desetak kilometara udaljenoj od Stoca. Poduzeće MA-COM d.o.o. Stolac počelo je sa radom 2010. godine sa trendom naglog godišnjeg rasta i proširenja proizvodnih kapaciteta, tako da trenutno ima 35 uposlenika različitih stručnih profila i zanimanja. Bavi se proizvodnjom ostalih proizvoda od plastike koji se najčešće izvoze na zapadnoeuropsko tržište a manji dio se plasira u BiH.

Nakon srdačne dobrodošlice, voditelj proizvodnje nas je proveo kroz cjelokupni proizvodni pogon, gdje smo se upoznali sa načinom rada brojnih strojeva i opreme.

Mogli smo vidjeti postupak prerade polimernog materijala u automatiziranom stroju za brizganje, gdje se od polaznog materijala u granulama dobiju čašice za pripremu plombi za zube (video).

Posebno nas je dojmila demonstracija rada CNC lasera (domaće proizvodnje) za obradu-rezanje pleksiglasa dimenzija do 3050x2050x25 mm.

Učenici su na sva postavljena pitanja dobili odgovore na licu mjesta, te će prema nastavom planu i programu, učenici drugog i trećeg razreda računalnih tehničara u strojarstvu stručnu praksu od sljedećeg ljeta moći izvoditi i u poduzeću MA-COM d.o.o. Stolac.

U poduzeću smo susreli i nekoliko bivših učenika naše Škole, gdje u ugodnom okruženju vješto i suvereno upravljaju, suvremenim industrijskim strojevima za proizvodnju.

Nikad se ne zna, vrijeme će pokazati, možda neki učenik i iz ove grupe postane i budući uposlenik.

Obogaćeni novim iskustvima, te u želji za razvijanje daljnje suradnje Srednje škole Stolac  i poduzeća MA-COM d.o.o. Stolac, sa  UPRAVOM  poduzeća dogovoreno je, da se ovakve posjete u narednom razdoblju organiziraju za sve razrede naše Škole.

Hvala velika MA-COM TIMU  na gostoprimstvu i iscrpnom i detaljnom pojašnjavanju postupaka izrade gotovih proizvoda od plastike, kao i podijeljenim prigodnim darovima!

Prof. Zoran Bradarić

 

Lokacija škole


Prikaži Srednja škola Stolac na većoj karti

Slike škole

IMG_1054.JPG IMG_1048.JPG IMG_0976.JPG IMG_1028.JPG IMG_1050.JPG IMG_0983.JPG IMG_1059.JPG IMG_1068.JPG IMG_1051.JPG IMG_1055.JPG dvorana.JPG IMG_1038.JPG IMG_1080.JPG IMG_1022.JPG IMG_0994.JPG IMG_1003.JPG IMG_1023.JPG IMG_1066.JPG IMG_1006.JPG IMG_1039.JPG maskare_2018.jpg IMG_1064.JPG IMG_1025.JPG IMG_1032.JPG IMG_1027.JPG IMG_1076.JPG IMG_1034.JPG IMG_1061.JPG IMG_1035.JPG IMG_1041.JPG IMG_1030.JPG IMG_1049.JPG IMG_1046.JPG IMG_1060.JPG IMG_1078.JPG IMG_1053.JPG IMG_1043.JPG IMG_1069.JPG IMG_1062.JPG IMG_1024.JPG IMG_1082.JPG IMG_1031.JPG

Facebook stranica

Kontakt info

Srednja škola Stolac

Ulica kneza Domagoja bb 88360 Stolac BiH

Tel:  +387 36 853 - 404
Fax: +387 36 853 - 404

e-mail: ss.stolac@tel.net.ba

Forma za prijavu